Nasza historia rozpoczyna się w przyzakładowym barze Smaczek, który powstał 1998 roku. Tam właśnie w niepowtarzalnej scenerii maszyn produkcyjnych powstawały wyszukane smaki nieziemskich potraw. Koleje losu sprawiły, że mimo licznych protestów pracowników zakładu konieczne było zamknięcie baru.

W okresie funkcjonowania baru Smaczek utworzyła się grupa stałych klientów, którzy to zmotywowali właścicielkę Smaczka do otworzenia podobnego baru w mieście. Po licznych perypetiach udało się.....i mamy zaszczyt przedstawić Państwu słynącą z niebanalnych smaków Restaurację Smakosz mieszczącą się w Świdniku przy ul. Piłsudzkiego 6A.

Smakosz jest to restauracja z wieloletnią tradycją. Można w niej spotkać smaki prawdziwej domowej kuchni. Zawdzięczać to należy właścicielce, która to zaszczepiła miłość do gotowania wśród swoich pracowników.
Potrawy w Restauracji tworzone są z pasją do gotowania. Miłość, jaka jest wkładana w przygotowywanie tak banalnych zdawałoby się pierogów czy kopytek sprawiła, że grono stałych klientów restauracji ciągle się powiększa.

Restauracja Smakosz to nie tylko wyśmienita kuchnia, ale również niebanalny wystrój Sali, przemiłą obsługa i domowa atmosfera.
Wszystkie te aspekty przemawiają za tym, aby nas odwiedzić o potem powracać i powracać.